Багато постояльці будинку престарілих в Кропівницькому «Забота любимых» відчувають проблеми з пам'яттю. Часом це трапляється через переживання травматичних подій або тривалого перебування в стресовій ситуації. У цьому випадку психіка блокує неприємні спогади, щоб людина могла жити далі. Але найчастіше в старості проблеми з пам'яттю виникають сумніви з більш повсякденним причин:

  • після інсультів і внаслідок інших захворювань: Альцгеймера, Паркінсона та ін .;
  • через коливання кров'яного тиску (люди з гіпертонією страждають деменцією частіше інших груп населення);
  • внаслідок алкоголізму.

Сьогодні проблеми з пам'яттю зустрічаються і у молодих людей - перші ознаки можна спостерігати навіть у сорокарічних чоловіків і жінок. Як правило, це ті, хто зловживає алкоголем, а також не стежить за харчуванням. Однак найчастіше сенильная (стареча) деменція прогресує після 65 років.

Що таке деменція і як з нею боротися

Деменція або старече недоумство - це хвороба, яка розвивається через розпад білої речовини головного мозку.

У мозку є біле волокно (мієлін) - це асоціативні нитки, які потрібні для встановлення смислових зв'язків. Вони утворюються між нейронами в наслідок отримання інформації з навколишнього світу протягом усього життя. При деменції відбувається руйнування цих зв'язків - демиелинизация. Схожим процесом супроводжуються такі захворювання, як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Дементія призводить до розпаду психічних функцій, втрати набутих знань і навичок, і в кінцевому підсумку - руйнування особистості. На жаль, від неї неможливо позбутися, але за допомогою лікування та модифікації способу життя можна істотно уповільнити її перебіг.

Як організувати побут людини, хворого деменцією

  • Створіть жорсткий розпорядок дня. Це знімає невизначеність і тривогу, плюс у людини активуються внутрішній годинник, і його буде легше контролювати.
  • Не міняйте обстановку. Чим менше подразників і негативних вражень, тим людина спокійніше.
  • Слідкуйте за харчуванням. В меню повинно бути присутнім багато риби, корисних жирів і ягід.
  • Організуйте фізичну активність. Робіть разом зарядку, виходьте на прогулянки.
  • Контролюйте рівень світла. Він активує нейрони. З віком сітківка ока стає щільніше, і світла складніше проникати всередину. Якщо освітлення погане, слід використовувати більш сильні лампочки.
  • Поради по підтримці пам'яті в літньому віці

Як підтримувати пам'ять літній людині

Будинок пристарілих в Кропівницькому «Забота Любимых» має досвід догляду за постояльцями, що страждають від проблем з пам'яттю. Ми зібрали невелику пам'ятку для допомоги людям, в сім'ях яких є літні родичі. З її допомогою можна організувати їхнє життя максимально безпечно і відстрочити поява обтяжливих симптомів.

Контролюйте прийом препаратів. Не слухайте сусідів і рекламу - приймайте рішення по завершенню медикаментозної терапії або зміни дозування тільки після консультації з фахівцем.

Здавайте аналізи. Заведіть вдома прилади для вимірювання тиску і пульсу, періодично ходите з родичем в лікарню, щоб здавати кров на цукор. Про всі зміни слід повідомляти терапевту, ендокринолога або іншому профільного спеціаліста.

Обладнайте приміщення. Приберіть з кімнати, в якій живе літня людина, всю зайву меблі, закріпіть полки, позбудьтеся від нефункціональних предметів. Постеліть на підлогу антиковзаюче покриття, приберіть пороги і передбачте відсутність замків на дверях, щоб літня людина випадково сам себе не закрив.

Організуйте емоційний контакт. Говоріть повільно і голосно, не розповідайте про хвилюючі події, обмежте перегляд телевізора. Куди корисніше зайняти літнього родича бесідою, читанням книги або настільними іграми.

Дозволяйте брати участь в житті сім'ї. До тих пір, поки людина може доглядати за собою самостійно, слід дозволяти йому це робити. Запропонуйте допомогу по дому - годування кота, витирання посуду, складання білизни.

Жити з людиною, особу якого торкнулися вікові зміни, складно. Але не варто замикатися в проблемі. Будинки, де проживає літній родич, повинна бути спокійна і доброзичлива атмосфера.

Якщо потрібна допомога фахівця, елітний пансіонат «Забота Любимых» з радістю її надасть. Наші постояльці живуть в спокійному середовищі, позбавленої суєти. Наш будинок престарілих в Вишгороді має всі умови для повноцінного життя людей навіть з невиліковними захворюваннями. Вони отримують потрібний догляд, який включає і заходи з підтримки пам'яті. Ми допомагаємо не тільки літнім людям, а й їхнім родичам і пропонуємо спілкування з психологом.

Часом навіть тимчасового перебування в пансіонаті буває досить, щоб сім'я навчилася справлятися з новими умовами, а сам літня людина відчув мир і спокій.